A jde se k zubaři! Jak si pomoci appkou...

Uncategorized Jan 21, 2021
Už podruhé jdeme se synem k zubaři, čeká nás zde pravděpodobně i vrtání zoubků. Když synkovi vrtali zuby naposledy, pomohl nám seriál Pepina a její díl o návštěvě u zubaře. Kryštof byl statečný a nakonec jsme to zvládli docela v klidu. I přesto jsem měla strach, jak to bude probíhat tentokrát. Rady typu, to zvládnete, budeš ho držet na klíně a sestra s doktorem ho nějak znehybní, mě příliš neuklidňovaly.
 
Jak synka připravit na to, co ho čeká, když vím, že už to možná bolet bude? Přemýšlím si a jdu se podívat, jestli náhodou Google Play něco nenabízí. Něco, co by mu trochu objasnilo, co vše u zubaře zažije a nebylo to pro něj následně tak stresující. Aplikací o opravách zoubků je velká spousta, já jsem vyzkoušela aplikaci Children´s doctor - dentist, která se nám pro naše potřeby - pochopení, co se u zubaře všechno bude dít, velmi osvědčila.
 
Aplikace "Children's doctor: dentist" je docela propracovaná, veškeré kroky, které hráč dělá se zvířátky, vychází z reality. Od čištění zoubků, vrtání zoubku, odsávání slin, plnění zubu plombou, až po obrušování a svícení si, zda už tam opravdu žádný červík není.
 
Hra syna moc bavila. Zoubky jsme opravili nejen hrošíkovi, ale taky krokodýlovi a dalším dvěma zvířátkům. Některá byla hotová hned, některým oprava a kontrola zoubků docela trvala dle rozsáhlosti poškození. Ačkoli hra nenabízí velké množství "pacientů" syna bavila dlouho.
 
V realitě jsem pak mohla synovi během kontroly u zubaře a následném vrtání popisovat, co pan zubař dělá. Syn vydržel celý dlouhý proces (já bych to asi nedala). Věřím, že ho uklidňovalo, že zvířátka to zvládla taky a také byl předem připravený na vše, co během opravy zoubků zažil. Sám totiž před návštěvou zubaře opravil zoubky třikrát hrošíkovi, dvakrát gorile a pětkrát krokodýlovi, a to je docela slušná práce.
 
Aplikaci doporučuji pro děti ve věku 3 až  4 roky, ideálně s asistencí rodičů. Není třeba rozšířené verze, stačí i základní, která je zdarma. Budeme rádi, když nám napíšete, jestli Vám daná aplikace při návštěvě zubaře také pomohla.
 
Autorka: Zdeňka Černá 
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.